Kujdes! Policia fillon heqjen e targave të makinave: Zero tolerancë

schedule21:36 - 28 Janar, 2022

schedule 21:36 - 28 Janar, 2022

Policia Rrugore në Tiranë ka nisur me heqjen e targave të pavlefshme, fiktive ose të parregullta të mjeteve rrugore në qarkullim.

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja shprehet se ndaj këtij fenomeni, i cili është i rrezikshëm për sigurinë publike, do të ketë zero tolerancë.

“Duke bërë jo vetëm drejtësi ndaj shumicës së mjeteve korrekte që respektojnë ligjin me detyrime të paguara por edhe duke dënuar, me forcë, kundravajtësit!

Inkurajojmë shtrirjen e tolerancës 0 x 365 ditë vit, në çdo qark, ndaj këtij fenomeni sa arrogant e fyes ndaj qytetarëve të ndershëm, po aq edhe të rrezikshëm për sigurinë publike dhe minues të rendit e të rregullit në qarkullimin rrugor” shkruan ai./ Abcnews.al