Kualifikueset Euro 2024: Kosova dhe Zvicra e Xhakës zbresin në fushë, ja të gjitha ndeshjet e sotme

schedule10:46 - 28 Mars, 2023

schedule 10:46 - 28 Mars, 2023

Sot luhen dhe ndeshjet e fundit për kualifikueset për Euro 2024, të cilat rikthehen të luajnë sërish në muajin qershor.

Gjeorgjia dhe Norvegjia do të ndeshen sot në orën 18:00, sfida e vetme në këtë orar.

Kosova do të zbresë sot në fushë, në shtëpinë e tyre, kundër Andorrës. “Dardanët” shihen favorit në këtë përballje. Sfida do të luhet në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Zvicra e Granit Xhakës do të luajë sot në shtëpi në orën 20:45 përballë Izraelit. Sfida pritet të jetë e fortë pasi të dyja ekipet kërkojnë fitoren. Zvicra shihet si favorite, por vështirësitë nuk lihen mënjanë në këtë përballje.

Ndeshje interesante do të jetë edhe ajo mes Turqisë dhe Kroacisë në mbrëmje./ h.ll/abcnews.al

Të gjitha ndeshjet e ditës së sotme: