Kthjellime dhe vranësira, si pritet të jetë moti sot

schedule07:04 - 10 Korrik, 2020

schedule 07:04 - 10 Korrik, 2020

Moti do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore në mesditë.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 15/31°C

Zonat e ulëta 17/35°C

Zonat bregdetare 20/33°C./abcnews.al