Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti sot

schedule08:04 / 21/03/2020

Sipas MeteoAlb: Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura paraqiten në zonat malore, përgjatë kufirit lindor.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë dukshëm kushtet e motit, duke larguar vranësirat dhe dominim të kthjellimeve në territor.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por mesdita ruan vlera konstante, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 1°C deri në 23°C në.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

schedule08:04 / 21/03/2020