Kthjellime dhe vranësira kalimtare, ja si do të ndryshojë moti

schedule07:02 - 22 Qershor, 2020

schedule 07:02 - 22 Qershor, 2020

Fillimi i javës do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara rrebeshe shiu dhe stuhi me intesitet më të lartë në Julindje.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 10-12 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/21°C

Zonat e ulëta  14/27°C

Zonat bregdetare 18/26°C./abcnews.al