Ktheu idenë e “çmendur” në realitet, parashutisti fluturon i ulur në divan duke parë TV

schedule19:56 - 4 Korrik, 2020

schedule 19:56 - 4 Korrik, 2020

Një parashutist ka shkuar përtej të zakonshmes se është hedhur ndërsa qëndronte i ulur në një divan e shihte televizor. 29-vjeçari Hasan Kaval, nga Izmiri, i Turiqisë , vendosi që të ta kthente një nga idetë e tij më të çmendura në realitet.

Ai modifikoi një divan me lëkurë të kuqe më një kornizë metalike pas të licës kapi parashutën ndërsa i vendosi edhe rrota. Po ashtu, ai me vete kishte edhe një stol për këmbët, një abazhur dhe një televizor.


Parashutisti “fluturoi” në qieillin e Oludeniz-it, Turqia jugperëndimore më 2 korrik.

Kaval filmoi momentin kur miqtë e tij e shtynë nga një kodër dhe divani i kuq u kthye në një “mjet flutures”, ndërsa personat e pranishëm duartrokisnin.

Edhe pse nuk ishte i lidhur pas divanit, 29-vjeçari u këmbënguli: Nuk isha i frikësuar, miqtë e mi më besuan. Ishte mirë. /abcnews.al/