Kryemadhi akuza qeverisë për fermerët

schedule22:28 - 28 Tetor, 2019

schedule 22:28 - 28 Tetor, 2019

 Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka akuzuar qeverinë për gjendjen në të cilën ndodhen sot fermerët, të cilët kanë lajmëruar vazhdimin e protestave. Kryemadhi tha se kërkesët e fermerëve janë minimale, dhe sipas saj me uljen e TVSH-së, qeveria goditi prodhimet shqiptare dhe rriti importet e huaja.

/abcnews.al