Kroaci-Kanada, formacionet zyrtare

schedule15:55 - 27 Nëntor, 2022

schedule 15:55 - 27 Nëntor, 2022

Kroacia vjen në këtë ndeshje pas barazimit me Marokun dhe synon të marrë tri pikët e para për të bërë një hap drejt kualifikimit.

Në anën tjetër, Kanadaja luajti mirë, por humbi ndaj Belgjikës dhe synon të marrë rezultat pozitiv.

Formacionet zyrtare:

Kroacia: Livakovic; Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa; Modric, Brozovic, Kovacic; Kramaric, Livaja, Perisic.

Kanada: Borjan; Laryea, Johnston, Vitoria, Miller, Davies; Buchanan, Hutchinson, Eustaquio, Larin; David.