Kreshnik Ajazi merr detyrën e kryeprokurorit të Elbasanit

schedule14:19 - 9 Qershor, 2021

schedule 14:19 - 9 Qershor, 2021

Kreshnik Ajazi ka marrë zyrtarisht sot detyrën e kryeprokurorit të Elbasanit.

Në mbledhjen e sotme, prezent kanë qenë drejtori i policisë së qarkut si dhe kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi.

Ajazi u emërua në krye të kësaj prokurorie më 26 mars, ndërsa do të qëndrojë në këtë detyrë për një mandat 3-vjeçar. m.v/abcnews.al