KQZ i jep mandatin e Grida Dumës demokrates Oriela Nebiajt, hyn në Kuvend edhe Petrit Doda

schedule11:38 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 11:38 - 1 Dhjetor, 2022

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë mandatin dy deputetëve më të ri të Kuvendit të Shqipërisë, Oriela Nebiaj dhe Petrit Dodës.

Konkretisht Oriela Nebiaj lë botën e televizionit për të hyrë në Kuvend, pasi mandati u la bosh pas dorëheqjes së Grida Dumës. Duket se Nebiaj dhe Duma kanë ndryshuar vendet, pasi Nebiaj futet në politikë, ndërsa Duma u angazhua në televizion.

Ndërkohë Petrit Doda në qarkun e Tiranës, zëvendëson deputetin Alfred Rrushaj pas dorëheqjes së këtij të fundit.

/abcnews.al/