Koulibaly i mbyll derën Juves: Nuk do të shkoj kurrë te bardhezinjtë

schedule10:25 - 19 Qershor, 2022

schedule 10:25 - 19 Qershor, 2022

E ardhmja e Kalidou Koulibaly vazhdonte mbetet enigmë, pasi mbrojtësi akoma nuk ka vendosur se cila do të jetë skuadra ku do të vazhdojë karrierën, teksa oferta ka nga skuadra të mëdha, si Barcelona dhe Juventusit.

Sipas “Il Mattino” mbrojtësi i Napolit i ka mbyllur derën transferimin te Juventusi, pasi në një bisedë me shokët u ka komunikuar se nuk do të kalonte te bardhezinjtë.

“Jo, nuk do të shkoj kurrë në Juve”, ka theksuar “muri” i mbrojtësi i Seria A.

Napoli për të lënë të lirë lojtarin kërkon 35-40 milionë euro, teksa asnjë ofertë e tillë as nga Juventusi dhe Barcelona. /f.a/abcnews.al