Kosova thyhet në Doha, Suedia triumfon me rezultatin minimal

schedule17:34 - 12 Janar, 2020

schedule 17:34 - 12 Janar, 2020

Është mbyllur takimi miqësor mes Suedisë dhe Kosovës, me fitoren e ngushtë 1-0 të nordikëve. Ka mjaftuar një gol i Hedlund në minutën e 75-të që Suedia të triumfonte në këtë takim.

Lojtarët e grumbulluar nga të dyja kombëtaret në këtë miqësore, nuk ishin titullarët fiks, për shkak të angazhimeve të tyre me ekipet ku luajnë.

Të dy trajnerët provuan shumë lojtarë në këtë sfidë miqësore, e cila u luajt në Doha, në stadiumin “Al Ahli”. Tekniku zviceran, Bernard Challandes, provoi plot 20 lojtarë në këtë ndeshje, duke bërë 9 zëvendësime./abcnews.al

Miqësore, 12 janar 2020

SUEDI – KOSOVA  0-0

Kosova: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Fidan Aliti, Lirim Kastrati, Herolind Shala, Zymer Bytyqi, Florian Loshaj, Flamur Kastrati, Ylldren Ibrahimaj, Elbasan Rashani , Leotrim Bekteshi.

Suedia: Peter Abrahamsson, Simon Sandberg, Kristopher Da Graca, Jacob Une Larsson, Adam Andersson, Alexander Kacaniklic, August Erlingmark, Anton Salétros, Muamer Tankovic, Robin Söder, Simon Hedlund.