Koronavirusi paralizon Italinë, farmacitë shërbejnë përmes një vrime

schedule15:12 - 24 Shkurt, 2020

schedule 15:12 - 24 Shkurt, 2020

Italia ndodhet në gjendje të jashtëzakonshme orët e fundit, ku në pesë rajone numri i të prekurve nga koronavirusi po vjen gjithnjë duke u rritur, ndërsa janë shënuar edhe 6 viktima.

Shumë qytete janë paralizuar, ku shkollat dhe instutucionet janë mbyllur. Kjo foto është shkrepur në Codogno. Siç shihet faramacia është izoluar totalisht, ndërsa shërbehet vetëm përmes një vrime.

Sakaq, frika nga virusi vdekjeprurës ka zbrazur një pjesë të madhe të të qyteteve në rajonin e Lombardisë. Hyrjet dhe daljet në komunat e prekura menaxhohen nga polica.

Abcnews.al ju sjell pamje nga qytetet më të prekura nga virusi ku duke se sheshet dhe rrugët janë tërësisht bosh:

Sheshi Unita d’Italia, Trieste

Bazilika San Antonio, Padova

Padova

Duomo, Milano

/abcnews.al