Konfirmohen 8 raste të reja me koronavirus në Elbasan

schedule10:18 - 16 Shtator, 2020

schedule 10:18 - 16 Shtator, 2020

Në Elbasan janë konfirmuar tetë raste me të prekur me koronavirus.

Gazetari Aldo Kozarja raporton për abcnews.al se mes tetë të infektuarve është një ish pedagog, kreu i qendrës bashkejetesës ndërfetare si dhe një mësues.

Ndërkohë, mjeku kirurg Gëzim Dervishasani i infektuar disa ditë më parë është shëruar, duke fituar kështu betejën me virusin e rrezikshëm.

Situata në vend vijon të jetë në nivele shqetësuese. Ditën e djeshme ministria e Shëndetësisë njoftoi 152 raste të reja dhe dy humbje jete në spitalet Covid. g.v/abcnews.al