Koleksioni i instrumentave muzikorë

schedule15:52 - 12 Nëntor, 2017

schedule 15:52 - 12 Nëntor, 2017

Ermal Sela nuk është thjesht koleksionist i veglave popullore muzikore, por në profesion është trombist. Tashmë ai posedon një koleksion të pasur prej 170 instumentash ku di të luajë në të gjitha. Këtë koleksion të pasur e prezanton të plotë në Muzeun Historik Kombëtar përmes një ekspozite. Në një intervistë për ABC News ai rrëfen detaje rreth instrumenteve dhe pasionit për të ruajtur vlerat kombëtare./abcnews.al

https://youtu.be/5Yd-zJV-TGs