Kokëdhima: Partitë e vjetra ruajnë pushtetin përmes korrupsionit

15:21 | 11/05/201915:210

Partitë e vjetra e ruajnë pushtetin përmes korrupsionit. Kështu është shprehur kryetari i Partisë Zgjidhja Koço Kokëdhima. Në kongresin e parë të kësaj force politike kryetari Kokëdhima ka prezantuar platformën e kësaj partie si e para anti-sitem në Shqipëri, siç e cilëson ai.

Nuk i ka ndalur akuzat Koço Kokëdhima për partitë e vjetra siç i quan ai forcat kryesore politike në vend.

“Partitë e vjetra ruajnë pushtetin përmes korrupsionit. Ne do të bëjmë zgjidhjen falë punës së palodhur”.

Zgjidhja është platforma e parë anti-sistem në Shqipëri- ka deklaruar kryetari kësaj partie në kongresin e parë që zhvilloi këtë të shtunë

“Zgjidhja denoncoi ujdinë PS-PD. Projekti i partisë Zgjidhja i vetmi që ka populli jonë për mirëqenie dhe progres”.

Anëtarët e Partisë janë zgjedhur nga ky kongres me një mandat katër vjeçar. /ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono