Klopp i sinqertë: Tani e kuptova pse Juventusi nuk është shkëputur +10

schedule10:12 / 18/02/2020

Jurgen Klopp i rikthehet kampionatit italian, të cilin ai do donte ta fitonte Lazio. Së fundmi ia ka deklaruar se është i habitur se si Juventusi nuk ishte shkëputur ndjeshëm në krye, por përgjigjen e ka gjetur vetë dhe e ka thënë hapur.

“Kam thënë thjesht pse Juventusi kryeson me 10 pikë më shumë kampionatin italian, gjë që mund ta thosha. Pastaj pashë ndeshjen e Lazios kundër Interit dhe kjo është arsyeja. Këto dy skuadra janë arsyeja, asgjë tjetër.

Interi është rikthyer duke luftuar, kurse Lazio po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm. Këto janë arsyet dhe nuk është asnjë lojë mentale kundër Sarrit, të cilin e respektoj shumë”, është shprehur Klopp, i cili sonte do të drejtojë skuadrën e tij në takimin e Champions League kundër Atletico Madrid në Spanjë. /abcnews.al

schedule10:12 / 18/02/2020