“Kjo është ajo që na mungonte më parë”, Bruno Fernandes zbulon se çfarë e dallon Ten Hag nga trajnerët e mëparshëm

schedule17:16 - 23 Shtator, 2022

schedule 17:16 - 23 Shtator, 2022

Në intervistën e tij të gjatë me The Athletic, Bruno Fernandes foli se si Erik ten Hag ndryshon nga trajnerët e mëparshëm të Manchester United:

“Së pari, Erik ten Hag ka një ide. Ai ka stil. Ju duhet të ndiqni rregullat e tij. Ai është i rreptë për këtë. Dhe unë e dua atë. Kjo është ajo që na mungonte më parë.

Të gjithë duhet të jenë në të njëjtën gjatësi vale. Kjo është ajo që Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp kanë bërë prej vitesh, ata kanë stabilitet në klub për shkak të mënyrës se si e trajtojnë tregun e transferimeve dhe e ndërtojnë ekipin, shkruan abcnews.al.

Është shumë e rëndësishme që ata të marrin çmime. E pashë trajnerin të thoshte në konferencën për shtyp se nuk duan të blejnë vetëm lojtarë, por të sjellin vetëm të duhurit. Kjo është ajo që i duhet klubit.

Kemi ende shumë punë për të bërë, dhe Ten Hag ka nevojë për kohë për të marrë maksimumin nga ne në realizimin e idesë së tij. Besoj se me të do të arrijmë në momentin kur do të provojmë veten si ekip dhe të gjithë do të jenë në të njëjtën gjatësi vale.

Ten Hag pati një fillim të vështirë në Manchester United, por tregoi guximin e tij duke zgjedhur një formacion tjetër fillestar dhe duke ndryshuar stilin e tij të lojës. Pas kësaj, Manchester United fitoi katër ndeshje radhazi në Premier League. /G.D abcnews.al/