“Kisha çaj mali në makinë, menduan se ishte drogë”, arrestohet shqiptari në Angli

schedule10:01 - 31 Mars, 2023

schedule 10:01 - 31 Mars, 2023

Një shqiptar në Angli është arrestuar nga policia britanike pasi i gjetën çaj mali në furgonin e tij. Mediat britanike raportojnë se 53 vjeçari Agim Agaj u ndalua dhe mbajt në paraburgim për 15 orë pasi policia mendonte se çaji ishte kanabis duke e akuzuar për transport të lëndëve narkotike.

“Ishin dy policë. Një hapi derën e furgonit dhe pa se kisha një enë të madhe plastike. Ai i tha policit tjetër: ‘Ai ka marihuanë’. Unë thashë, ‘Kjo nuk është drogë. Është çaj mali!’ Ata nuk dëgjuan. Sapo më arrestuan. Çaji nuk duket aspak si barërat e këqija. Nuk ka erë si barërat e këqija.

Piktori dhe dekoratori Agim Agaj u arrestua nga policët të cilët dyshonin se ai merrej me barërat e këqija

Edhe një fëmijë mund të shohë se çfarë është çaji dhe çfarë është kanabisi.”, tha shqiptari. Ai tregon se oficerët kontrolluan shtëpinë e tij dhe të një shoku. Agimi, i cili pi çdo ditë çajin tradicional shqiptar, tha se nuk e dinte pse e ndaluan dhe shtoi: “Nuk jam arrestuar kurrë. Ishte e frikshme.”/abcnews.al