Këto janë atletet e së ardhmes

schedule16:30 - 11 Nëntor, 2021

schedule 16:30 - 11 Nëntor, 2021

Nëse shikoni modën e stilit të rrugës, atëherë, do të shihni se ka një zhvendosje drejt modeleve sportive të stilit futuristik që bien në sy përmes një stili atletesh shumë të përjetshme.

Me ikonën e Converse, Chuck Taylor si burimin kryesor të frymëzimit, ky trend duket se po fiton gjithnjë e më shumë interes. Por është e njëjta markë që na prezanton një version të ri të këtyre atleteve emblematike. Një model që kombinon dizajnin origjinal të përjetshëm të Chuck Taylors me tendencat futuristike.

Run Star Motion: Atlete nga e ardhmja

Me rritjen e modeleve futuriste në këpucët sportive, në 5 vitet e fundit, Converse bëhet sërish, marka e të cilës i ndjekim me nderim lançimet për t’u informuar për trendet. Star Motion Run është një “gjallë” shembull. Ato janë atletet “to watch” dhe përfaqësimi më i mirë i tendencave të këpucëve sportive.

Megjithatë, vëmendja jonë tërhiqet nga dizajni i veçantë i Run Star Motion. Me një më të trashë, me onde, më lozonjare dhe më Converse se kurrë, Run Star Motion janë atletet e së ardhmes. Edhe kjo është për shkak të dy faktorëve: dizajnit dhe teknologjisë së tij të ndërtimit.

Dizajni futuristik dhe tabani unik i trashë

Plot kontraste dhe përmasa të theksuara, Run Star Motion heq çdo rregull që mund të ketë ekzistuar për sa i përket dizajnit të atleteve. Ndërsa pjesa e sipërme mund t’i qëndrojë besnike rrënjëve të markës, e frymëzuar nga Chuck Taylor ikonë me detaje të viteve ’70, është fundi që bën diferencën. Rezultati, pra, është një model vërtet unik atletesh.

Teknologji e shkëlqyer

Pjesa e brendshme fsheh tabanin CX dhe një taban të ngritur në thembër, duke ofruar veprim anti-dridhje. Këto ofrojnë rehati në ecje, pa rënduar presionin. E krijuar për t’u dalluar, Run Star Motion është mishërimi i stilit të veshjeve në rrugë dhe është i disponueshëm në variacione të pafundme ngjyrash. Nga e zeza dhe e bardha klasike e të gjitha kohërave dhe ngjyrë bezhë totale deri te portokallia me vinyl acid, është pjesa kryesore e modës e sezonit./abcnews.al