Këshillimi kombëtar, Rama replikë me qyetarin: Lojërat i kam mbaruar në basketboll, këtë e bëj me shpirt

schedule17:31 - 28 Janar, 2022

schedule 17:31 - 28 Janar, 2022

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një qytetar në rrjetet sociale në lidhje me programin e Këshillimit Kombëtar pasi ky i fundit e ka quajtur nismën e qeverisë lojë me shqiptarët.

Rama shprehet se lojërat i la zhvilluar dhe mbaruar që kur merrej me basketboll ndërsa këtë punë sot e bën me mish dhe shpirt.

Komentuesi: Pak seriozitet nuk bënë keq, vërtet …..trajneri ka një strategji për lojën dhe nuk dëgjon tifozët nga stolat dhe ju .në qoftëse ju mungojnë idetë drejtohuni të njerëz që kanë idetë dhe përvojën për të drejtuar shtetin .

Lajcizmi ka dhe një kufi në rastin tënd është për mendimin tim tallje .zotëri mos harxho kohën më lojra por punoni se vëndi ka 1001 probleme .kisha përshtypjen se mandati i 3 të i juaji do ishte ndryshe pa komplekse i drejt për drejtë pa menduar kostot politike por bërjen e shtetit të drejtë dhe për qytetarët por u zhgënjeva ju nuk gdhëndeni kurrë dhe mirë bëni se ai popull të tillë udhëheqës duan

Edi Rama: Ketij populli i marrin te keqen te tere ata qe e pergojojne dhe ofendojne, nderkohe qe lojerat i kam zhvilluar e mbaruar kur merresha me basketboll, ndersa kete pune sot e bej me mish e me shpirt, keshtu qe gjithkush eshte ne te drejten e vet te mendoje e te thote c’te doje, po jo gjithkush ka te drejte kur thote ate qe mendon 

/abcnews.al