Këshilla të vogla por të rëndësishme për ditën tuaj të dasmës

schedule11:04 - 19 Maj, 2022

schedule 11:04 - 19 Maj, 2022

Dita e dasmës është një nga ditët më të rëndësishme në jetën e çiftit. Prandaj është e logjikshme dhe e pritshme që të ketë ankth dhe shqetësim nëse diçka nuk shkon. Pra, ka disa këshilla që mund të ndiqni për të reduktuar stresin dhe për ta shijuar në maksimum këtë ditë magjike.

Para së gjithash, është e rëndësishme të flini mirë në mënyrë që të jeni të relaksuar dhe gati. Kështu që mbrëmë pushoni herët, bëni një maskë bukurie, vendosni muzikë relaksuese dhe pushoni në një vend të qetë.

Për sa i përket çizmeve dhe produkteve të ndryshme që përdorim, është e rëndësishme të mbani mend se duhet të përdorni produkte me të cilat jeni mësuar tashmë dhe jo diçka të re që mund të ndikojë negativisht në lëkurën tuaj dhe veçanërisht një natë para ditës së madhe.

Dita e madhe ka ardhur!

Me një mëngjes të mirë dhe me vlera ushqyese do të mund ta nisni ditën me energji dhe plot energji.

Çdo minutë është i rëndësishëm!

Pra, sigurohuni që të keni mjaft kohë në zonën tuaj të rehatisë për t’u përgatitur. Në këtë mënyrë do të mund të shijoni të gjithë procesin por edhe të parandaloni çdo surprizë që mund të ndodhë. Çdo gjë me një planifikim të mirë shkon më mirë.

Për t’u përgatitur për gjithçka mund të përgatisni një çantë të vogël ose ndryshe një çantë emergjence e  cila do të përmbajë gjëra të ndryshme që mund t’ju duhen për çdo rast. Disa gjëra të dobishme që mund të përfshini në kompletin tuaj të urgjencës janë gërshërët, piskatore, stilolapsa, krehër, kocka flokësh.

Edhe mbani mend se pavarësisht pengesave që mund të ndodhin këtë ditë, gjëja më e rëndësishme është që të martoheni me burrin tuaj, gjysmën tuaj tjetër./abcnews.al