Kërkonte favore seksuale, procedohet penalisht inspektori i tatimeve në Korçë

22:53 | 23/02/202022:530

Një inspektor tatimesh mësohet se është proceduar penalisht në qytetin e Korçës, pasi dyshohet se ka kërkuar favore seksuale ndaj një vajze.

Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së Korçës thonë për abcnews.al se po hetohet në gjendje të lirë inspektori i tatimeve me iniciale A.M.

Burimet për ABC News bëjnë me dije se inspektori i tatimeve, i ka kërkuar vajzës favore seksuale, në këmbim të punësimit.

Denoncimi në polici u bë nga vetë vajza, banuese në Korçë, dhe zyrtari i tatimeve u shoqërua nga policia, ndërkohë që prokuroria e rrethit të Korçës ka nisur hetimet e mëtejshme lidhur me rastin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono