“Keni frikë nga populli, ju ka mbaruar koha”, Hajdari: Rama mashtroi me listat e hapura

schedule10:59 - 24 Shtator, 2020

schedule 10:59 - 24 Shtator, 2020

Në seancën e sotme plenare në Kuvend deputetja Rudina Hajdari u ndal sërish tek listat e hapura, ndërsa hodhi akuza ndaj kryeministrit Rama.

Hajdari theksoi se kryeministri Rama ishte ai që i pa shqiptarët në sy duke i thënë se listat do të hapen, por që sipas saj rezultoi vetëm një mashtrim.

Lexo edhe: “Mjaft broçkullite pa fund”, Hajdari-Spiropalit: Po të jap dinjitet që mos rrish pas shefit

Po ashtu deputetja i bëri thirrje që tërhiqen dhe të humbasin me dinjitet, pasi në sytë e shqiptarëve shihet qartë se janë të lodhur me mashtrimet e mazhorancës dhe se koha e tyre tashmë ka mbaruar.

Lexo edhe: “Disiplinoni Damian Gjiknurin”, Valteri: Keni thyer çdo rregull, shqiptarët duan hapje listash

“Koha juaj ka mbaruar, ka mbaruar sot sepse e shikoj në sytë e shqiptarëve, që duan një të ardhme më të mirë në këtë vend. I takoj çdo ditë dhe ndjej në sytë e tyre që koha juaj ka mbaruar. Sot keni treguar që jeni ata njerëz që në kryefjalën e këtij parlamenti ekziston vetëm mashtrimi dhe pandershmëria.

Lexo edhe: Kuvendi në seancë plenare, Ruçi: Të shqyrtohen propozimet e opozitës parlametare

Pyes veten se si gjithë këta njerëz të mirë përfaqësohen nga ju. Kjo pandershmëri arriti kulmin, ku PS bërë propozimin për hapje listash, por që nuk ishte e tillë. Edi Rama ishte ai që i pa shqiptarët në sy dhe nga ky Kuvend tha listat do të hapen. Ky mashtrim i Ramës do të rënditet si një nga mashtrimet më të mëdha që është bërë në këto 30 vite. Ju keni frikë nga populli. Nuk i dilni dot përballë që të zgjedhin ata. Ju keni frikë nga qytetarët shqiptare”, tha Hajdari.