Këngëtarja e rock-ut, Ann Wilson diagnostikohet me kancer

schedule15:58 - 4 Korrik, 2024

schedule 15:58 - 4 Korrik, 2024

Ann Wilson ka njoftuar se është diagnostikuar me kancer, gjë që e detyron të anulojë turneun e saj, duke ndjekur udhëzimet e mjekëve të saj. Lajmin e ka bërë të ditur përmes llogarisë së saj në IG, duke thënë se së fundmi i është nënshtruar një operacioni për të hequr diçka kancerogjene.

“Operacioni ishte i suksesshëm dhe ndihem shumë mirë, por mjekët e mi më kanë këshilluar tani që t’i nënshtroj kimioterapisë parandaluese dhe kam vendosur ta bëj”, u tha Ann Wilson miqve të saj në internet. Këngëtarja e grupit rock “Zemra” ka dashur të ketë prioritet shëndetin e saj gjatë kësaj kohe dhe ka vënë në plan të dytë turneun.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ann Wilson (@annwilson)

Turneu “Heart’s Royal Flush” ishte planifikuar të fillonte më 30 korrik dhe të zgjaste deri në dhjetor, por pas këtij zhvillimi me shëndetin e saj, gjërat po ndryshojnë. Ann Wilson ka bërë të ditur se nuk do të performojë asnjë muzikë për vitin 2024, duke theksuar, natyrisht, se synimi i saj është që në vitin 2025 t’i rikthehet detyrave të saj profesionale.

“Ekipi im po punon për të gjitha detajet dhe ne do t’ju përditësojmë për planin sa më shpejt të jetë e mundur. Mbani biletat tuaja dhe do të kemi më shumë informacion së shpejti. Kjo është një pauzë. Kam ende shumë për të kënduar. Sinqerisht, kjo është deklarata e fundit publike që po bëj për këtë çështje”, sqaroi Ann Wilson.

Këngëtarja vendosi të ndajë publikisht problemin e saj shëndetësor për të komunikuar me fansat e saj arsyen serioze që po anulon turneun e saj të madh. Ajo vetë u përmbajt të mos hynte në detaje, duke vendosur kështu kufij dhe duke mbrojtur një çështje kaq delikate dhe të rëndësishme./abcnews.al