KED fillon vlerësimin e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese

schedule11:10 - 23 Tetor, 2019

schedule 11:10 - 23 Tetor, 2019

KED fillon pikëzimin dhe vlerësimin e kandidatëve për Kushtetuese, emrat e të cilëve kaluan nga Presidenti Ilir Meta dje.

Emrat që kanë shprehur interes për garën janë: Dedë Kasneci, Envi Hicka, Prelë Martini, Shaqir Hasanaj, Vasil Bendo dhe Vjosa Bodo Mujo.

Më herët Meta ka dekretuar emërimin e Besnik Muçit në Gjykatën Kushtetuese edhe pse ky i fundit nuk ka kaluar ende procesin e vetingut./abcnews.al