Kategoria e Parë/ Dinamo zbret në fushën e lojës, ja sfidat e ditës së sotme

schedule09:35 - 2 Tetor, 2022

schedule 09:35 - 2 Tetor, 2022

Kategoria e Parë ka rezervuar për ditën e sotme dy sfida mjaft interesante të javës së 4-të të saj.

Në fushën e lojës do të zbresë Dinamo e cila do të përballet në transfertë me Tomorin, me sfidën që do të nisë që në 12:30.

Blutë do të kërkojnë fitoren për të rimarrë vendin e parë, ndërsa beratasit do të tentojnë të mos dalin pa pikë në stadiumin e tyre.

Një tjetër sfidë interesante është edhe përballja mes Burrelit dhe Orikut, takim që do të luhet në orën 15:00.

Oriku do të kërkojë të mbajë vazhdimësinë e fitoreve, ndërsa burrelasit do shpresojnë të sigurojnë 3 pikët e para në këtë sezon. /f.a/abcnews.al