Kate Middleton dhe Princi William: Ky është rregulli “i artë” për fëmijët e tyre

schedule08:20 - 8 Shkurt, 2023

schedule 08:20 - 8 Shkurt, 2023

Nëse ka një gjë që çifti mbretëror nuk mund ta durojë, janë zërat në shtëpi. Dhe ky është një rregull që të gjithë, qofshin të rinj apo të vjetër, duhet ta zbatojnë. Paqja dhe qetësia brenda pallatit, sipas burimeve mbretërore, nuk është thjesht një urdhër, por një “ligj” që vlen për të gjithë familjen.

Zhurmat rreth Princit George, 9 vjeç, Princeshës Charlotte, 7 vjeç dhe Princit Louis, 4 vjeç, janë krejtësisht jashtë linjës”, tha një burim për The Sun.

“Në të vërtetë, për sa i përket fëmijëve, çdo devijim i lehtë nga rregulli mbart “dënimin” e heqjes nga pika e tensionit dhe e bisedës me të nga babai Princi Uilliam apo mamaja Kate, derisa principat e “tërbuar” të qetësohen”, vijon botimi britanik.

Vlen të kujtojmë se kufijtë dhe mënyra për të menaxhuar shpërthimet e fëmijëve për Middleton u shqyrtuan majin e kaluar, kur në jubileun e Platinumit, Lui i vogël i futi dorën në gojë nënës së tij, një lëvizje që u kap në video dhe sigurisht u bë virale.

Ekspertja mbretërore Katie Nicholl pohon se William dhe Kate i kushtojnë një rëndësi të madhe fëmijëve të tyre që kalojnë kohë me aktivitete në natyrë, arte dhe vepra artizanale.

Ky lloj edukimi i ri nis si një dëshirë nga vetë Kate Middleton./abcnews.al