KAS “bashkon” PD dhe PS, parlamenti voton me konsensus disa ndryshime ligjore

schedule19:12 - 16 Mars, 2023

schedule 19:12 - 16 Mars, 2023

Kuvendi ka nisur votimin, ku vihet re një bashkim votash mes Partisë Demokratike dhe Partisë Demokratike, për disa ndryshime ligjore.

Për ligjin për “integrimin” kanë votuar pro 110 deputetë, asnjë abstenim, me 101 vota pro ka kaluar edhe “Kodi Rrugor”, ndërsa ai për “Bletarinë” mori 97 vota.

Pjesë në votim kanë marrë edhe deputetët e “Foltores”. Po ashtu 101 vota pro ishin edhe për marrëveshjet me Maqedoninë e Veriut.

Ndërkohë që votimi vijon për ndryshime të tjera ligjor./abcnews.al