Karantinohen Princi dhe Princesha e Suedisë, rezultojnë pozitiv me koronavirus

schedule17:31 - 26 Nëntor, 2020

schedule 17:31 - 26 Nëntor, 2020

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus.

Lajmin e ka konformuar Shtëpia Mbretërore Suedeze përmes një deklarate, në të cilën thuhet se ëifti janë karantinuar.

Bashkë me ta në karantina po qendrojnë edhe djemtë e tyre, princ Aleksandër, katër vjeç dhe Gabriel, tre vjeç.

Ndërkohë pritet që të gjithë pjesëtarët e tjerë të familjes do të testohen për të parë nëse janë infektuar.

Kujtojmë që Princeshë Sofia dhe Prince Carl Filipe janë martuar në vitin 2015. l.k/abcnews.al