Karamuço tregon se kur e kuptoi që ishte vjedhur nga Rozeta Dobi

schedule19:34 - 10 Janar, 2023

schedule 19:34 - 10 Janar, 2023

Eksperti i kriminalistikës dhe mjekëve, Ervin Karamuço, ishte një tjetër nga viktimat që ranë para grabitjes së pastrueses Rozeta Dobi, e cila i kishte marrë unazën e martesës.

Unë në studion e lajmeve të orës 19:00 në Abcnews të moderuar nga Juli Xhokaxhi, Karamuço ka treguar se kur mësoi se ishte vjedhur.

Ai tha se ka qenë në një moment kur ka shtëpinë dhe ka vendosur se mungon unaza e martetës.

Karamuço tregoi gjithashtu se e thërriste shpesh Kozeta Dobin për pastrimin e apartamenteve.

Ndërkohë që i përkasin aludimeve në media për një lidhje të tij të ngushtë me ish zv.kryeminist Arben Ahmetaj, Karamuço sqaroi se e njëjta lidhje mes tij dhe ish-numrit dy të parë se ata kanë kushërira.

Pjesë nga biseda:

Xhokaxhi: Kur e kuptuat që ishit grabitur?

Karamuço: Ajo që ka ndodhur në gjithë shqiptarët që kanë hyrë në shtëpinë e tyre që kanë pastruar dhe lekët. Ne nuk e kemi pikasur në shtëpi me thënë të drejtën, pasi vinte ndryshe. Ndodhi që u lye shtëpia, dhe unë pikasa që mungonte unaza. Madje kemi patur dhe debat me marre, ku eshte unaza. Pastaj patëm një fjali të policisë ku më tha profesor kemi gjetur emrin tënd. Kam vajtur e kam tani po hetimet.

Xhokaxhi: Unazën se keni marrë akoma?

Karamuço: Jo deri sa të gjyqit, deri atëherë jam “beqar”.

Xhokaxhi: Bëhet fjalë për një rreth të ngushtë që shkon të pastrohet.

Xhokaxhi: Mesa nga unë nuk bëhet fjalë për rreth të ngushtë. Por ndahej emri si zakonisht në Shqipëri. Nuk mendoj, ka qenë pastruese e të mesmeve, të mund të përballojnë me 8 mijë lekë në muaj. Ne e kërkuam dhe para 10 ditësh që të na vinte. Të mendosh që e thirrëm për ta vjedhur prapë, por nuk kishte çfarë të vidhte. Nuk na erdhi tha kam dhimbje koke.

Xhokaxhi: Pjesa tjetër që ju ka vjedhur një unazë është folur për një lidhje me zv.kryeministrin Ahmetaj?

Xhokaxhi: Kam dëgjuar që thoshin krushk. Asnjë politikan nuk figuron të jet5ë as familjari im dhe si lidhje gjaku. Bashkëshortja aktuale e zotit Ahmetaj është kushërira e gruas time, nuk kam një lidhje të drejtpërdrejtë.

/Taulant Halili/Abcnews.al/