Kapen 400 kg kokainë: Kamioni u fut nga porti i Durrësit, u la të shkonte te porositësit

schedule12:49 - 17 Maj, 2021

schedule 12:49 - 17 Maj, 2021

Dy tonë e 200 kg kokainë janë sekuestruar sot  në Kosovë. Mësohet se operacioni është kryer  në bashkëpunim nga policia shqiptare, kosovare dhe ajo italiane, të cilët janë sinjalizuar nga DEA amerikane.

Mësohet se për rastin në fjalë po hetohet prej më shumë se dy muajsh ndërsa sasia e madhe e lëndës narkotike që vjen nga Brazili, është futur në Durrës para 15 ditësh dhe ka qenë në vëzhgim nga policia.

Kamioni ishte i mbushur me mish kurse pakove dhe kontenierëve u është vendosur çip. sb/abcnews.al/