Kapen 23 kg heroinë në Selanik, 7 të arrestuar mes tyre 4 shqiptarë

schedule11:34 - 25 Janar, 2020

schedule 11:34 - 25 Janar, 2020

Një tjetër operacion antidrogë është zhvilluar këtë të shtunë në Greqi ku si pasojë janë sekuestruar 23 kg e 744 gram heroinë si dhe 414 gram kokain, dhe janë rrestuar 7 persona mes të cilëve katër janë shqiptarë.

Mediat greke raportojna se droga është sekuestruar gjatë operacionit të kontrollit të disa banesave në Selanik.

Dyshimet janë se droga do të Ndërkohë të shpërndahej në Athinë dhe Selanik  Hetimet kanë zbuluar se organizata kishte një laborator droge dhe ishte përfshirë dhe në shpërndarjen e kokainës.

Ndërkohë dyshohet se lënda narkotike ishte importuar nga Shqipëria shkruan iefimerida.gr./abcnews.al