Kampionët e Champions, Haaland dhe Messi shkruajnë historinë!

schedule21:57 - 23 Tetor, 2019

schedule 21:57 - 23 Tetor, 2019

Lionel Messi dhe Erling Haaland kanë shënuar sot në Champions League dhe si rrjeta e yllit argjentinas, ashtu dhe ajo e talentit norvegjez, ishin historike. Me golin e shënuar në minutën e tretë kundër Slavia Prague, Lionel Messi u bë futbollisti i vetëm që shënon në 15 sezone në Champions League, një rekord fantastik për “Pleshtin”.

Edhe sulmuesi i Salzburg, Haaland, gjeti rrjetën në pjesën e parë kundër Napolit. Sulmuesi i talentuar shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Me këtë gol, Haaland i bashkohet Karim Benzemas, duke u bërë adoleshenti i dytë që shënon në tre sezonet e para në Champions./abcnews.al