“Kam paguar qiranë nga xhepi, nuk vazhdohej më!”

schedule08:31 - 10 Dhjetor, 2019

schedule 08:31 - 10 Dhjetor, 2019

Flamurtari po përjeton një nga momentet më të këqija në histori. Klubi vlonjat renditen në vendin e fundit në tabelën e klasifikimit, ndërkohë që klubi nuk paguan prej muajsh futbollistët. Disa prej tyre nuk kanë duruar dhe janë larguar para kohe, sikurse ka bërë edhe Bajram Nebihi, një nga afrimet e verës.

Largimi i tij ka ardhur për shkak të pagesave dhe në një prononcim të dhënë së fundmi në “Panorama Sport” është shprehur se nuk mund të vazhdonte më, pasi po e nxirrnin edhe nga shtëpia për shkak të pagesave të qirasë.

“Premtime na jepnin plot, madje çdo ditë. Na thoshin që do të paguheshim nesër… Çdo ditë e njëjta histori, por ditët iknin dhe asgjë konkrete. Nuk mund të rrija dot më. Përfundoi edhe qiraja e banesës. Pronari i shtëpisë donte lekët, në të kundërt do të më nxirrte jashtë. Duhet që të dilja dhe ta liroja shtëpinë. Për tre muaj më është dashur që ta jap nga xhepi edhe qiranë”, ka treguar Nebihi. /abcnews.al