“Kam mësuar shumë nga Luis Suarez dhe Griezmann”, Felix nuk planifikon të largohet nga Atletico

schedule16:23 - 18 Tetor, 2021

schedule 16:23 - 18 Tetor, 2021

Joao Felix nuk planifikon të largohet nga Atletico Madrid. Në këtë mënyrë ai mohon edhe zërat për një largim të mundshëm të tij.

Në Twitter Fabrizio Romano tregon një pjesë të deklaratës së Felix. Lojtari potugez është i lumtur në skuadrën spanjolle dhe se po përfiton shumë nga eksperienca e dy sulmuesve të tjerë si Suarez dhe Greizman.

“Kam mësuar shumë nga Luis Suarez dhe Griezmann. Unë mund të shoh shumë cilësi, shumë përvojë dhe kjo është mirë për mua, të mësoj dhe të punoj me ta këtu”, thuhej në postimin në Twitte.

/abcnews.al