Kalendari i plotë: Mësohen të gjitha sfidat e sezonit 2022/2023 të Superiores

schedule11:23 - 15 Korrik, 2022

schedule 11:23 - 15 Korrik, 2022

Është zbardhur kalendari i plotë i Kategorisë Superiore i cili është hedhur në ambientet e stadiumit “Air Albania”.

Skuadrat të cilat do të marrin pjesë në Kategorinë Superiore janë : Tirana, Laçi, Partizani, Kukësi, Vllaznia, Teuta, Kastrioti, Egnatia, Bylis dhe Erzeni.

Tirana e Partizani do luajne ne Air Albania, kurse Erzeni dhe Teuta ne Niko Dovana.

Kampionati do të fillojë më 20 gusht dhe për shkak të ngjeshjes së kalendarit nga UEFA, për ndeshjet eliminatore të Champions League dhe Conference League, kampionati do të ndërpritet më 14 nëntor 2022 dhe do të startojë përsëri më 7 dhjetor.

Kalendari i Abissnet Superiore:
Java e Parë
Partizani – Egnatia
Laçi – Teuta
Bylis – Kastrioti
Erzeni – Vllaznia
Kukësi – Tirana

Java e Dytë
Egnatia – Tirana
Vllaznia – Kukësi
Kastrioti – Erzeni
Teuta – Bylis
Partizani – Laçi

Java e tretë
Laçi-Egnatia
Bylis-Partizani
Erzeni-Teuta
Kukësi-Kastrioti
Tirana-Vllaznia

Java e Katërt
Egnatia-Vllaznia
Kastrioti-Tirana
Teuta-Kukësi
Partizani-Erzeni
Laçi-Bylis

Java e Pestë
Bylis-Egnatia
Erzeni-Laçi
Kukësi-Partizani
Tirana-Teuta
Vllaznia-Kastrioti

Java e Gjashtë
Egnatia-Kastrioti
Teuta-Vllaznia
Partizani-Tirana
Laçi-Kukësi
Bylis-Erzeni

Java e Shtatë
Erzeni-Egnatia
Kukësi-Bylis
Tirana-Laçi
Vllaznia-Partizani
Kastrioti-Teuta

Java e Tetë
Egnatia-Teuta
Partizani-Kastrioti
Laçi-Vllaznia
Bylis-Tirana
Erzeni-Kukësi

Java e Nëntë
Kukësi-Egnatia
Tirana-Erzeni
Vllaznia-Bylis
Kastrioti-Laçi
Teuta-Partizani/ h.ll/abcnews.al