“Ka qenë gjithmonë i rëndësishëm për mua”, Xavi lavdëron lojtarin që Barça donte ta largonte

schedule16:15 - 4 Shkurt, 2023

schedule 16:15 - 4 Shkurt, 2023

“Frankie ka qenë gjithmonë i rëndësishëm për mua. Ai është i shpejtë, i fortë, ka shumë cilësi.

“Ai ka të gjitha cilësitë që i duhen Barçës dhe kjo është arsyeja pse ai është një nga lojtarët me më shumë minuta të luajtura”, tha Xavi.

Barcelona thuhet se ka hequr dorë nga ideja për të shitur Frenkie de Jong pavarësisht interesimit të ri të Manchester United për holandezin.

Me Xavi që luante me 4 mesfushorë shumicën e kohës, Frenkie u bë sërish titullar i rregullt. De Jong ka shënuar edhe 3 gola këtë sezon. /G.D abcnews.al/