“Ka frikë nga e vërteta”, Eltoni “kërcënon” Ilirin, për çfarë e ka fjalën

schedule19:42 - 14 Janar, 2022

schedule 19:42 - 14 Janar, 2022

Debati mes Eltonit dhe Ilirit për një audicion të ndodhur 11 vite më parë vijon të diskutohet në Big Brother VIP. Menjëherë pas hyrjes, Eltoni shprehu rezerva për Ilirin duke thënë se nuk e kishte ndihmuar kur ai kishte pasur nevojë në Itali. Nisur nga debatet mes tyre, Iliri vendosi ta çonte në nomimin bashkë me veten dhe Arbërin.

Ndërkohë, Eltoni së fundmi është ndalur te përplasja e Ilirit dhe Monikës. Ai thotë se Iliri, ndryshe nga si veproi gjatë puntatës së kaluar, duhet të pranonte se e kishte ofenduar Monikën dhe t’i kërkonte ndjesë. Mes të tjerash, Eltoni tha se “mund të them dhe detaje të tjera”, duke iu referuar historisë së 10 viteve më parë në Itali.

“Ka një kufi. Kjo më acaron më shumë dhe erdha këtu, ia plasa në fytyrë të gjitha. E kam parë si problem, pranojë atë që është e vërtetë. E kam thënë dhe e them edhe tani, që ka frikë nga e vërteta.”, tha Eltoni. /abcnews.al