Juventusi dëshiron të nënshkruajë me yje në janar

schedule19:53 - 29 Shtator, 2022

schedule 19:53 - 29 Shtator, 2022

Sezoni nuk ka nisur aspak mirë për Juventusin. Skuadra e cila deri vonë dominonte dukshëm në skenën kombëtare, Zonja e Vjetër aktualisht ndodhet në vendin e tetë të trishtë në Serie A, pas shtatë javësh kampionat. Me shtatë pikë prapa Napolit tashmë, sezoni ka të ngjarë të jetë i vështirë për torinezët, shkruan abcnews.al.

Cila zgjidhje? Si shpesh, mund të kalojë përmes merkatos. Gazzetta dello Sport tregon se ka gjasa që gjjërat të ndryshojnë shumë gjatë merkatos së janarit.

Mediat italiane zbulojnë emra.

Lojtarë të mëdhenj në sulm

Kështu mësojmë se janë tre lojtarë të synuar për sulmin. Më tepër lojtarë në pozicionin e numrit 9, Juve ka atë që duhet. Marco Asensio (Real Madrid), Antoine Griezmann (Atletico de Madrid) dhe Christian Pulisic (Chelsea) janë kështu të lakmuar, dhe situata e tyre kontraktuale dhe/ose sportive i bën ata kryesime mjaft të besueshme.

Në mbrojtje dolën emrat e Gabriel (Arsenal), Benoît Badiashile (Monaco) dhe Pau Torres (Villarreal),  Alejandro Grimaldo (Benfica), Ramy Bensebaini (Gladbach) dhe Evan Ndicka (Frankfurt). Dimri do të jetë i nxehtë. /G.D abcnews.al/