Juventus shqetësohet, dy klube angleze pas Vlahovic

schedule14:57 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 14:57 - 7 Dhjetor, 2022

Premier League po e ndjek edhe një herë nga afër Dusan Vlahovic, sipas asaj që shkruan orët e fundit “The Sun”.

Tashmë në momentin e transferimit nga Fiorentina te Juventusi, sulmuesi serb kishte përfunduar gjithashtu në sytë e Arsenalit dhe Topçinjtë mund të riktheheshin të mendonin për këtë që në janar për të kompensuar dëmtimin e Gabriel Jesus.

Megjithatë, jo vetëm Topçinjtë, duke qenë se sipas tabloidit, Chelsea gjithashtu mund të lëvizë në këtë drejtim gjatë muajve të ardhshëm. Megjithatë, duket e vështirë që Juventusi mund të mendojë edhe të nisë një negociatë për një nga lojtarët e tij simbolikë./ h.ll/abcnews.al