Jorge Valdano zbulon këshillën e Ronaldos që i ndryshoi jetën Benzemas

schedule21:15 - 14 Tetor, 2021

schedule 21:15 - 14 Tetor, 2021

Në një intervistë për “La Galerna”, ish-drejtori i Realit, Jorge Valdano,  zbuloi këshillën e Ronaldos që i ndryshoi jetën Benzemas.

“Ai (Benzema) ndryshoi përmirësimin në profesionalizëm”.

“Djali luajti me Cristiano, një super profesional. Dhe Cristiano që e admiroi shumë, i tha: ‘Djalë, nuk do arrish t’ia dalësh te Real Madrid në këtë mënyrë”.

“Karim mësoi nga kjo këshillë. Njerëzit inteligjent ndryshojnë për mirë. Dhe largimi i Cristianos ishte i rëndësishëm, sepse tani është i detyruar të jetë udhëheqës”. /abcnews.al/