Ja sa milionë e ndajnë De Jong nga Man United

schedule22:15 - 23 Qershor, 2022

schedule 22:15 - 23 Qershor, 2022

Manchester United është ende duke u përpjekur për të nënshkruar me Frenkie de Jong . Pavarësisht se mesfushori holandez nuk dëshiron të largohet nga Barça, Barça ka nevojë për para dhe është lojtari me të cilin mund të bëjë më shumë para.

Fakti është se britanikët ofruan në radhë të parë një ofertë prej 60 milionë eurosh, Barça kërkon më shumë para. Ekipi katalanas kërkoi një minimum prej 75 milionë eurosh (shuma për të cilën holandezi mbërriti te Barcelona). A do të jetë sërish Frenkie de Jong nën komandën e Erik ten Hag?. /abcnews.al/