Itali, polici arreston një shqiptar në autostradë

schedule21:12 - 13 Dhjetor, 2017

schedule 21:12 - 13 Dhjetor, 2017

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar në autostradën e provincës së Potencës për trafikim droge. Lajmi është konfirmuar nga mediat e vendit fqinj. Idenditeti i 42-vjeçari nuk bëhet i ditur vetëm theksohet se ai është resident në Shqipëri. Gjatë kontrollit të mjetit të tij, policia ka gjetur dhe sekuestruar 1 kilogramë kokainë. Sipas mediave, shqiptari do të përfitonte mbi 60 mijë euro nga trafikimi i drogës./abcnews.al