Isuf Kalo, ish-mjeku i Enver Hoxhës prezanton librin për “Bllokun”

16:45 | 12/07/201916:450

Isuf Kalo, prezantoi librin “Blloku, mjeku personal i Enver Hoxhës”.  Kalo thotë se ky libër nuk i dedikohet ish-pacientit tim, por Bllokut ne tërësi. Ndërsa  Kalo si njeri shpreh vlerësime për ish-diktatorin.

Kujtime, mbresa, refleksione dhe ngjarje të jetuara mes banorëve te bllokut tashme Mjeku Isuf Kalo i ka hedhur në një libër.

Autori  thotë se kjo iniciativë, nuk është as për të bërë histori shkencore apo letërsi të mirëfilltë, por është thjeshtë rrëfimi i një mjeku, që ka qenë shumë pranë personazheve të Bllokut.

Figura e diktatori është prezente, por ai thekson se ky nuk është një libër për ish-pacientin e tij Hoxha.

Kalo thotë se ishte rastësia që e bëri mjek të Enver Hoxhës.

Pyetja e madhe që ngre autori me këtë libër është nëse Hoxha ishte i lindur diktator apo e bën rrethanat, ai e jep një përgjigje.

Në libër nuk mungojnë rrëfimet për Nexhmije Hoxhën, Ramiz Alinë, Mehmet Shehun, Kadri Hazbiun, Hysni Kapon, Beqir Ballukun dhe shumë figura të tjera pranë diktatorit./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono