Ish-lojtari i Anglisë: Chelsea të marrë sulmues, Broja bëri veç gjysmë sezoni

schedule22:13 - 5 Gusht, 2022

schedule 22:13 - 5 Gusht, 2022

Gabriel Agbonlahor, ish-sulmuesi i Anglisë, mendon se Chelsea nuk mund të shpresojë shumë te Armando Broja.

“Mua nuk më duket logjike që Chelsea të mos futet në merkato për të tjerë sulmues. Broja bëri mirë te Southampton, por vetëm për gjysmë sezoni dhe te Chelsea ekziston një tjetër presion.

Chelsea duhet të rikthehet në “biznes” e të shohë për sulmues dhe më duket sikur askush nuk është entuziast për sezonin që e pret skuadrën”, deklaroi Agbonlahor. / abcnews.al