Ish-kreu i ARRSH dëshmon tek Krimet e Rënda

schedule18:56 - 15 Shkurt, 2018

schedule 18:56 - 15 Shkurt, 2018

Në deklarimet e tij të para përballë prokurorëve për Krimet e Rënda, ish-kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, ka mohuar akuzat e ngritura ndaj tij.

Xhika ka pretenduar se si titullar ishte personi i fundit, që firmoste dhe se të gjitha aktet e nënshkruara prej tij, kishin pasur dakordësinë e strukturave përkatëse.

“Kam zbatuar procedurat ligjore në çdo rast dhe nuk kam pasur asnjë përfitim”, mësohet të jetë shprehur Xhika.

Ish-zyrtari i lartë po mbahet në paraburgim si i dyshuar nga Krimet e Rënda për “korrupsion” dhe “shpërdorim detyre” gjatë procedurave për ndërtimin e segemtit rrugor Tiranë-Elbasan./abcnews.al