Irani reagon ndaj deklaratës së Trump: Populli nuk iu beson

schedule17:38 - 30 Dhjetor, 2017

schedule 17:38 - 30 Dhjetor, 2017

“Populli iranian nuk i beson deklaratave mashtruese dhe oportuniste të Trump apo të funksionarëve të tij”. Deklarata vjen nga ministria e jashtme iraniane, e cituar dhe nga televizioni shtetëror në vend. Reagimi në formë dënimi ndaj mesazhit në Tuiter të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili mbështeste të drejtën e iranianëve për të protestuar./abcnews.al