Inzaghi me “dhimbje koke”, konfirmohet mungesa e Lukakut në derbi dhe ndaj Bayern

schedule09:15 - 30 Gusht, 2022

schedule 09:15 - 30 Gusht, 2022

Simone Inzaghi duhet të bëjë llogaritë pa sulmuesin kryesorë në javët në vazhdim, pasi Romero Lukaku ka pësuar një dëmtim muskular, i cili do ta lërë jashtë fushave të blerta për të paktën 4 javë.

Lajmin e ka bërë të ditur vete klubi zikaltër nëpërmjet një komunikate, ku bëhet e ditur mungesa e belgut.

Në këtë mënyrë ish-sulmuesi i Chelsea nuk do të jetë i gatshëm në përballjen e Torinos, as në derbin me rivalët e përjetshëm të Milan dhe as në përballjen me Bayern Munich në Champions League, teksa rrezikon të mungojë edhe në sfidën e dytë të CHL ndaj Victoria Plzen.

/f.a/abcnews.al