Intervistë e sinqertë e Ibrahimovic për Messin: Jeton për futbollin, por ai nuk e meritoi Topin e Artë

schedule20:47 - 1 Tetor, 2022

schedule 20:47 - 1 Tetor, 2022

Ai tha atë që mendon në të vërtetë.

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka folur për përballjen mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, si dhe për rezultatet e Topit të Artë.

Messi apo Ronaldo?

“Të dy janë shumë të fort. Unë zgjedh Messin edhe sepse kemi luajtur bashkë”.

Çfarë marrëdhënieje keni pasur?

“Profesionist. Leo jeton për futbollin. Por në të njëjtën kohë, Lewandowski e meritoi Topin e Artë këtë vit”, ka thënë ish-sulmuesi i PSG -së dhe Barcelonës. /G.D abcnews.al/